טיפים לשיפוץ הבית

ניתן לכבות במהירות את הריגוש של שיפוץ הבית על ידי נסיבות בלתי צפויות, תקציבים מתוחים וסוגיות בלתי צפויות אחרות. החדשות הטובות הן שרוב הזמן ניתן להקל על הבעיות הללו, אם לא להימנע מהן לחלוטין. אז יש לנו טיפים חשובים מאוד עבורכם לפי כל שיפוץ אנו ממליצים לקרוא את הטיפים הללו הם יהפכו את כל התהליך לנעים מאוד.

1. תקציב אמיתי וריאלי.
 

מיותר לציין כי כל פרויקט זקוק לתקציב כדי לשמור על עלויות בחשבון, זו לא תמיד משימה קלה למצוא את האיזון בין עיצובי החלומות שלך לבין הסכום שהקצבת לפרויקט. רבים נותים לגלוש במהלך העבודה עם תופסות זו הסיבה שחשוב להכיר הבנה אמיתית של התמחור, הן עם חומרים והעבודה,שתוכלו לאמוד את הציפיות בהתאם.

לרוע המזל, רבים נוטים לא להיצמד לתקציב שהכינו מראש ואז עבודות השיפוצים הופכות מלחיצות ובלתי נעימות. הכינו תקציב יחד עם איש מקצוע לפרטי פרטים כמה שניתן והיצמדו לתקציב.

2. עבודה בסדר גודל נכון.
 

לאחר שקבעת תקציב מתאים לפרוייקט וודאו כי הקף העבודה מתאים לכם. לעיתים עבודת השיפוץ תיקח כמה שבועות ותאלצו לחיות במקביל אליה. וודאו כי הקף העבודה מתאים לכם מבחינת תזמון ויכולת להכיל את העבודות במקביל לעבודה או לחיים שלכם. הבנה שהקף עבודה בסדר גודל כלשהו מתחילה אצלכם היא חיונית על מנת שתוכלו להכיל את כל העבודות סביבכם בחיוך ואהבה ולא תרצו כל הזמן שזה רק יגמר כבר.

3. הבנה עיצובית מדוייקת.

וודאו כי אתם סגורים על הפרוייקט מבחינת השפה העיצובית בצורה מדוייקת ואתם מבינים שהסלון שלכם יהיה עם קיר בעל חיפוי אבן או חדר ילדים עם תיקרה בצבעי הקשת. יהיו סגורים על השפה העיצובית שאתם מבקשים לייצר ושלמים איתה ככל הניתן. החל מהאריחים שיודבקו על הקירות וכלה במכשירים שיותקנו, כל מי שסיים שיפוץ בית לפני כן יודע שעדיף לבחור בפרטי פריטים את כל החומרים לפני שתתחיל בעבודה. הסיבה לכך היא שתצטרכו לקבל החלטות רבות מרגע שהשיפוץ יתחיל וככל שתקבלו יותר לפני כן, יהיה קל יותר ועם תוצאות מדוייקות יותר. תסתכלו על פרוייקטים באינטרנט בפינטרסט, או גוגל על מנת לקבל השראה מפרוייקטים דומים גמורים. 

4. הבינו את הנכס שלכם.

תהיו ריאליים לגבי הנכס שלכם מבחינת גודל ומצב, לעיתים תראו עיצוב מדהים באינטרנט של סלון מרהיב בנוי על גודל 80 מטר ותרצו גם אצלכם עיצוב דומה, אך הסלון שלכם בבית הוא 20 מטרים. זה לא תמיד יראה אותו דבר או יהיה מתאים. כמו כן התאימו את המערכות לפי השיפוץ אם הוספתם חדרים או מכשירי חשמל וודאו כי מערכת החשמל הנוכחית יכולה לתמוך בזה. הכירו את הנכס  שלכם והבינו איזה שיפוצים לבית ניתן ורצוי לעשות. 

5. קחו קבלן עבודה שאתם סומכים עליו.

קודם כל סימכו על עצמכם ועל תחושת הבטן שלכם בעת הפגישה עם בעל המקצוע, נסו לשאול את השיפוצניק שאלות מקצועיות כדי לנסות להבין את הידע שלו. וודאו שאתם לא לוקחים איש גבס לבצע גם עבודות אינסטלציה או איש צבע שיעשה חשמל על הדרך. קחו איש מקצוע מומחה בתחומו לכל עבודה להימנע מאסונות בתקציב ובביצוע. בין אם החלטתם להעסיק קבלן כללי או קבלני משנה בודדים לתפקיד, חשוב למצוא את הצוות הנכון שיסיים את שיפוץ הבית שלכם ולא יעלם. אמנם המלצות מפה לאוזן של חברים עשויות להספיק אך מועיל לנהל ראיון או דיון מקדים באופן אישי לפני ההתקשרות הרשמית לשירותים.

6. להישאר חיוביים.
 

זמן טוב להתחיל לתרגל מדיטציה, נשימות עמוקות ועבודה על יכולת עמידה במצבי תסכול ולחץ. תהיו מוכנים לימים שבהם הדברים פשוט לא מסתדרים. ימים שבהם המצב נראה כאילו השיפוץ לא יגמר לעולם, טבעי לרצות שהכל יתנהל בצורה מושלמת לפי התוכנית, אבל עם כל כך הרבה אנשי מקצוע ועבודות לעיתים נרחבות על נכסים ישנים, לא סביר שהכל יתנהל בדיוק כמו שדמיינת, וזה יכול להיות מתסכל. אך יחד עם זאת, שמרו את הדברים בפרופורציות: רק בגלל שמשהו לא עבד בזמן או בגלל שעבודה קצת אחרי לוח הזמנים זה לא סוף העולם, וכדאי לאמץ מנטליות של "בואו נראה איך אפשר לתקן את זה? " ולא "מי אשם זה?" והכי חשוב זיכרו אתם כאן על מנת לשפץ את הנכס לזמן קצר ובסוף התהליך להינות מנכס מעוצב משודרג ומדהים.