top of page

ריצוף הבית - ריצוף גינה וחצר

ריצוף גינה וחצר

ריצוף חוץ

החצר של הבית שלכם היא חלק בלתי נפרד מהבית וגם חזית הבית והריצוף שלו חשובים. לעיתים קרובות הריצוף מחוץ לביתכם יהיה הדבר הראשון שאורחים מבחינים בו. ריצוף החוץ שלכם משפיע רבות על עיצוב הבית שלכם וגם על התחושה הכללית של הבית.  כמו הקדמה לבית עצמו ניתן לראות בריצוף מחוץ לבית חיבור וקישור ישיר לאופי העיצובי של הבית עצמו.  ריצוץ הגינה והחוץ יכול ליצר את התחושה וקבלת הפנים אל הבית כמו קול מזמין אל הבית עצמו. אנו ב״בוני העיר״ מזמינים אתכם להתייעץ איתנו בכל הקשור לבחירת ריצוף חוץ וריצוף הגינה והחצר. אנו מומחים בבחירת חומרים ונוכל לעזור בבחירת העיצוב המתאים.  כאשר מדברים על ריצוף החוץ שלכם מדברים על הריצוף במבואת הכניסה, בשביל הגישה מהשער עד הדלת ובעיקר בגינה הצמודה לבית שלכם. קבלן ריצוף חוץ יגיע אליכם לבצע התקנת ריצוף חוץ איכותית ומקצועית עם רצפות על בחירתכם – מריצוף אבן טבעית ועד ריצוף חוץ גרנוליט או ריצוף דמוי עץ!
 

ריצוף לגינה

תהליך ריצוף החצר והגינה הינו תהליך שמטרתו יכולה להיות שבילים בחצר ובמרפסת הבית או לעיתים ריצוף כל החצר– מטרת הריצוף הינו משטח נוח ונקי בחצר המאפשר מעבר בין הצמחייה מבלי לדרוך בבוץ או דשא כמו כן העמדת כיסאות, מנגל, רהיטי גינה וכדומה. 

 

 

הליך בחירת סוג הריצוף לגינה וכמובן מיקום הריצוף, הינו קריטי על מנת שתהיה זרימה טבעית ונכונה שלא תפגע בחצר ובגינה ומצד שני תענה על הצרכים. מקומות שונים בגינה נחשפים לטמפרטורות שונות כמו כן לשמש ישירה בעקבות זאת נצטרך לבצע את הריצוף חצר עם חומרים עמידי מזג אווויר בניגוד לריצוף פנים עמידות היא כן גורם מאוד חשוב בבחירת חומרים לריצוף גינה. 

סוג החומרים שאנו משתמשים נקבע גם על ידי העיצוב. העיצוב יכול לבוא לידי ביטוי על ידי צבע, גודל מרצפת, טקסטורה, ציורי יד וסוג החומר עצמו לכל חומר יש מאפיינים עיצוביים משלו. ישנם מקומות שבהם תרצו להשתמש בחומר בעל צבע ומרקם בהיר שישדר יוקרתיות, מרצפת אבן טבעית או מרצפת מצויירת ביד. 

מרצפות גן.jpg
ריצוף פינת ישיבה בחוץ.jpg
ריצוף גן שיפוץ .jpg

שביל גינה באיזה אבני ריצוף יש להשתמש?

ריצוף שביל הגינה מאפשר מעבר בין הצמחייה מבלי לדרוך על דשא, בוץ או מים. לעיתים אנשים רבים עוברים עליו והוא צריך להיות מחומר עמיד למשקלים ולמפגעי הטבע. אם זאת בגלל שכולם עוברים דרכו נרצה שיהיה לנו מראה יפה ולכן הבחירה המובילה היא שימוש באבן טבעית מסוגים שונים  או קרמיקה המתאימה לחוץ ובעלת חומר נוסף עלייה אשר נקרא "אנטי סליפ" למניעת החלקה.
 

חומרים וסגנונות לרצפת הגינה

האבן הטבעית היא הפתרון הכי נכון אך היא גם לא זולה, בזמן האחרון הקרמיקה דמוי דק צוברת פופלאריות לצד השימוש באבנים טבעיות בריצוף חצרות, יש לה מראה מעולה, היא אינה גורמת להחלקה כמו רצפת קרמיקה רגילה בשל החריצים  שנחרצו בה ובכל זאת יש לה מראה דקורטיבי יפה ונהדר אשר מתאים כריצוף חוץ. במידה ותרצו לבחור ריצוף גינה על משטחים גדולים ותרצו לחסוך בעלויות הרי האופציה הזאת היא זולה למדי, כמו כן שימוש בחומרים זולים אחרים המצויים דמויי פלסטיק ובטון. אפשרויות נוספות בעלות מחיר גבוה יותר הן שימוש באבנים טבעיות לצורך ריצוף החצר והגינה כגון צפחה, בזלת לריצוף חצרות כמובן  שיש ועוד.

עץ אמיתי בריצוף חוץ או דמוי עץ? 

אתם רוצים ריצוף כפרי ממש כמו זה שראיתם בסרט או בחופשה באירופה?  אנו מפצירים בכם להשתמש בריצוף דמוי עץ ולא עץ אמיתי. המחיר של עץ אמיתי שעבר טיפול שמאפשר לו לעמוד בנזקי הטבע יקר יותר בהשוואה לדמוי עץ. בנוסף עץ טבעי דורש ממכם עבודת תחזוקה אינטנסיבית וסובל מבלאי גדול יחסית לחומר דמוי עץ. עץ טבעי יכול להיות מקום עבור מזיקים שונים למצוא בו מחבוא ויכול לסבול מבעיות רבות, ריצוף חוץ דמוי עץ יעניק לכם את נראות העץ החמימה והכפרית שאתם רוצים במחיר זול יותר ונוחות מקסימלית!
 

אבן טבעית – זה פשוט מתלבש טבעי על החצר

ריצוף חוץ פופלארי מאוד באופן טבעי זוהי האבן הטבעית שנותנת לחצר תחושה אותנטית של יער או חצר טבעית שנראתי כאילו תמיד הייתה שם. יש משהו באבן טבעית משהו שהוא קדום ושורשי ומעניק תחושה ביתית לכל חצר. האבן הטבעית נמצאת היום בהמון בתים בחצרות ובגינות, האבן הטבעית עמידה מאוד לנזקי הטבע וכך היא תהיה שם עוד המון שנים ללא תיקונים ללא בלאי ללא הוצאות נוספות זוהי אבן שתוכל להיות שנים רבות בחצר מבלי להינזק. אבנים נוספות לריצוף חוץ הן אבן הבזלת, צפחה ועוד ועוד האבן הטבעית מגיע לרוב בגוון כהה עוצמתי שמשדר טבע בשיא פראיותו ועוצמתו.

טבעית.jpg
ריצוף חצר טבעי.jpg
ריצוף גינה טבעי.jpg
ריצוף טבעי חצר.jpg
bottom of page